logo

مدارک مورد نیاز برای دریافت سرویس ADSL

آیا می‎توان در گزارش مصرف سرویس اینترنت پرسرعت ADSL لینک سایتهای بازدید شده و یا دانلود شده را مشاهده نمود؟

خیر. بررسی سایتهای دیده شده در گزارش مصرف اینترنت ADSL مقدور نمی باشد.

چگونه می‎توانم میزان ترافیک مصرفی اینترنت ADSL خود را ببینم؟

در ابتدا وارد سایت پارس آنلاین می‎شوید و در قسمت ورود کاربران ADSL نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید و به قسمت مدیریت سرویس و پس از آن به سربرگ گزارش مصرف ADSL می‎روید و جدول گزارش مصرف اینترنت پرسرعت ADSL خود را مشاهده می‎‎نمایید.

چرا چراغ ADSL روی مودم ADSL خاموش است؟

این مشکل مربوط به ارتباط شما با مرکز مخابرات می‎باشد. لذا شما اول باید چک کنید که آیا خط تلفن شما بوق دارد و یا خط یکطرفه نباشد در اینصورت باید ابتدا به شماره 17 اعلام خرابی کنید.

خط تلفن من به علت کابل برگردان ( یا بدهی ) قطع بوده و امروز وصل شده است. چرا هنوز اینترنت ADSL من قطع می باشد و چراغ لینک مودم ADSL خاموش است؟

دوره برطرف شدن مشکلات کابل برگردان 72 ساعت می باشد لذا در صورتیکه بعد از 72 ساعت مشکل قطع ماندن سرویس اینترنت پر سرعت ADSL من مرتفع نگردید، با بخش پشتیبانی سرویس اینترنت پر سرعت ADSL شرکت پارس آنلاین تماس حاصل فرمایید.

قرارداد ( یا ترافیک ) اینترنت پرسرعت ADSL من به اتمام رسیده است. چگونه می‎توانم آن را تمدید نمایم؟

وارد سایت پارس آنلاین شوید و در قسمت ورود کاربران ADSL نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید و در این قسمت نسبت به تمدید سرویس اینترنت پرسرعت ADSL اقدام نمایید همچنین شما می توانید برای تمدید به صورت غیر آنلاین با واحد تمدید سرویس اینترنت پر سرعت ADSL شرکت پارس آنلاین ارتباط برقرار نمایید.

منظور از ترافیک مجاز و ترافیک باقیمانده سرویس اینترنت پرسرعت ADSL چیست؟

ترافیک مجاز میزان ترافیک در ابتدای قرارداد و ترافیک باقیمانده میزان ترافیک باقیمانده از قرارداد سرویس اینترنت پرسرعت ADSL شما گفته می شود.

من دیشب در سایت دیدم که اینترنت ADSL من 1GB ترافیک باقی مانده دارد، اما امروز صبح مشاهده کردم که ترافیک اینترنت پرسرعت ADSL تمام شده است. چرا؟

شما هرگاه می خواهید ترافیک باقیمانده واقعی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL خود را ببینید باید حتما یک بار مودم ADSL خود را خاموش و روشن نمایید تا میزان ترافیک مصرفی تا زمان قطعی را در سایت مشاهده نمایید.

منظور از ترافیک دریافتی و ترافیک ارسالی در سرویس اینترنت پرسرعت ADSL چیست؟

منظور از ترافیک دریافتی میزان حجم دانلود و ترافیک ارسالی میزان حجم آپلود در سرویس اینترنت پرسرعت ADSL می‎باشد.

آیا chat تصویری و استفاده از نرم افزارهای صوتی و تصویری نظیرviber و باز کردن سایت های مختلف و استفاده از فیلتر شکن و یا دیدن فیلم یا ویدیوی آنلاین از حجم ترافیک اینترنت پرسرعت ADSL کم میکند؟

بله. استفاده از موارد فوق از حجم ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت ADSL کم می‎کند.

من منزل خود را در همین منطقه جابجا کرده‎ام و خط تلفن خود را نیز به مکان جدید انتقال داده‎ام. چرا با اینکه خط تلفن وصل می باشد ولی ارتباط اینترنت ADSL من قطع می باشد؟

شما باید مراتب جابجایی و یا انتقال خط را قبل از جابجایی، به بخش فروش سرویس اینترنت پرسرعت ADSL پارس آنلاین اطلاع رسانی می کردید لذا اکنون باید از طریق بخش فروش ADSL نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید.

من با اینکه سرویس اینترنت پر سرعت ADSL خود را افزایش داده ام مثلا 1M به 2M چرا تفاوت چندانی روی سرعت ADSL مشاهده نمی کنم و همان نرخ دانلود سابق را دارم ؟

به دلیل اینکه BURST خط برای کاربران اینترنت ADSL در نظر گرفته می شود که باعث می شود شما در زمانی که سرویس اینترنت پرسرعت ADSL پایین‎تری داشتید بتوانید در صورت آزاد بودن ترافیک در مرکز مخابرات بیش از سرویس خریداری شده سرعت داشته باشید مطمئناً شما در زمان اوج مصرف تفاوت را احساس خواهید کرد.

من قرارداد اینترنت ADSL خود را امروز شارژ کرده ام اما اکنون که چک میکنم 2G از ترافیکی که من خریداری کرده‎ام کسر شده است دلیل آن چیست؟

شما از شارژ موقت در قرارداد اینترنت ADSL قبلی استفاده کرده اید و زمانی که قرار داد جدید تمدید می‎کنید، میزان ترافیکی که روی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL شارژ موقت مصرف کرده اید از قرارداد جدید شما کسر می‎شود.

من چند روز به اتمام مهلت قرارداد سرویس اینترنت پرسرعت ADSL باقی مانده و به علت تمام شدن ترافیک، ترافیک اضافه خریداری کرده ام.اگر ترافیک من تا پایان قرارداد باقی بماند.آیا این ترافیک سوخت می شود؟

در پایان قرارداد دوره ای سرویس اینترنت پرسرعت ADSL کاربر اگر از ترافیک این قرارداد مقداری باقی بماند به دوره بعد انتقال نمی یابد ولی اگر کاربر ترافیک اضافی خریداری کند و یا ترافیکی از سمت پارس آنلاین به عنوان هدیه به کاربر اضافه شود مقدار ترافیک باقیمانده به دوره بعد انتقال می‎یابد.

درسایت http://www.pol.ir در قسمت ورود کاربران اینترنت، علی‎رغم صحیح وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، نمی توانم وارد سایت شوم. لطفا” راهنمایی کنید.

یک کد امنیتی بعد از نام کاربری و کلمه عبور لازم است که باید آن را حتماً بدون فاصله وارد نمایید.

چرا با اینکه هیچ فایلی دانلود نکرده ام اما ترافیک اینترنت ADSL من به اتمام رسیده است؟

برای این که دانلود کردن تنها دلیل کسر ترافیک نیست و .هر گونه ارسال و دریافتی نظیر باز کردن سایت یا مشاهده فایلهای تصویری و یا گوش کردن به فایلهای صوتی به صورت آنلاین باعث کسر ترافیک می‎گردد.

برای استفاده از ترافیک رایگان آیا باید مودم ADSL را خاموش کنم؟

خیر، سیستم به صورت خودکار در ساعت رایگان از ترافیک اینترنت پرسرعت شما کسر نمی‎کند.

حدنصاب هدیه سرویس های نامحدود اینترنت پرسرعت ADSL چه میزان می باشد؟

گیگابایت 128Kbps = 8
گیگابایت 256Kbps = 16
گیگابایت 512Kbps = 35
گیگابایت 1024Kbps = 120
گیگابایت 2048Kbps = 240

علت کندی سرعت دانلود بین ساعات 2 بامداد تا 7 صبح برای سرویس اینترنت پرسرعت ADSL چیست؟

به علت رایگان بودن ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت ADSL در این ساعات تعداد زیادی از کاربران دانلودهای خود را در این زمان انجام می دهند که باعث استفاده از حداکثر پهنای باند شده و موجب کندی در این ساعات می‎شود.

مروز آخرین روز قرارداد سرویس اینترنت پرسرعت ADSL من است و قرارداد خود را تمدید کرده ام اما قرارداد تمدید شده، هنوزبرای من فعال نشده است؟

قرارداد قبلی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL شما تا چند ساعت دیگر ادامه دارد و تا آن زمان قرارداد شما به عنوان پشتیبان می ماند و از آن ساعت به بعد می‎توانید با خاموش روشن کردن مودم ADSL قرارداد جدید را فعال نمایید اگر قبل از زمان اتمام قرارداد قبلی، ترافیک مصرفی شما به پایان برسد با یک بار روشن خاموش کردن مودم ADSLمی‎توانید از قرارداد پشتیبان خود استفاده نمایید.

من روی 2 خط از پارس آنلاین اینترنت ADSLدارم، آیا می‎توانم نام کاربری و کلمه عبور این دو خط را جا به‎جا کنم و به اینترنت متصل شوم؟

خیر، پارس آنلاین جهت بالا بردن امنیت کاربران ADSL از این کار جلوگیری می‎کند.

من کلمه عبور ( پسورد ) خود را در سایت تغییر دادم اما چرا دیگر به اینترنت متصل نمی شوم؟

زمانی که پسورد خود را در سایت تغییر می دهید اگر مودم ADSL شما به حالت NAT تنظیم شده باشد حتماً باید پسورد را در داخل مودم ADSL هم تغییر دهید تا بتوانید با پسورد جدید به اینترنت متصل شوید.

چرا بعضی وقتها برای بررسی مشکلاتم به بخش پشتیبانی تهران وصل می شوم؟

زمانیکه خطهای تلفن نمایندگی سرویس های اینترنت پرسرعت ADSL مشغول باشد و یا شخصی برای پاسخگویی در نمایندگی نباشد، شما به صورت خودکار به تهران متصل می شوید. البته لازم به ذکر است که برای شما هزینه تلفن داخل شهری محاسبه می‎گردد.

نرم افزار پیشنهادی شما برای کنترل ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت ADSL چیست؟

نرم افزارهای متعددی برای کنترل ترافیک وجود دارد نظیر DUmeter یا NetWorx ولی بخش پشتیبانی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL می‎تواند شما را برای استفاده از برنامه Wireshark راهنمایی نماید.back to top