logo

سئوالات متداول

بااینکه سرویس اینترنت پرسرعت 8 مگا بیت بر ثانیه با 150 گیگا بایت ترافیک دارم ولیکن سرعت دانلود آن بعد از اتمام ترافیک بسیار افت کرده است. علت چیست؟

در سرویس های جدید پرسرعت پارس آنلاین و طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات ، اگر چنانچه ترافیک سرویس اینترنت به پایان برسد سرویس قطع نمیشود و مشترک با سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه میتواند تا پایان زمان سرویس از اینترنت استفاده نماید.

این مشکل پایین آمدن سرعت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

تا زمانیکه ترافیک اضافی یا سرویس جدید خریداری شود.

چرا بااینکه سرویس اینترنت پرسرعت ای دی اس ال 2048 کیلوبیت بر ثانیه خریداری‌شده است اما سرعت دانلود هیچ‌گاه به 2048نمی‌رسد ؟

واحد سرویس اینترنت خریداری‌شده کیلوبیت بر ثانیه و واحد سرعت دانلود کیلوبایت بر ثانیه می‌باشد. هر 8 بیت برابر یک بایت می‌باشد. بنابراین اگر سرویس اینترنت خریداری‌شده 2048 کیلوبیت بر ثانیه باشد، سرعت دانلود برابر است با 256 کیلوبایت بر ثانیه.

چه عواملی باعث دریافت سرعت پایین تر از سرویس خریداری شده میشود؟

عوامل بسیاری در میزان سرعت دانلود تأثیرگذار هستند که می‌توان به کیفیت خط، ساعت استفاده از اینترنت، تعداد نفرات آنلاین در مرکز مخابراتی، سیستم و شرایط داخلی مشترک و ... اشاره کرد.

چرا سرویس های اینترنت پرسرعتی که قبلا با پهنای باند باز تا 16 مگا بیت بر ثانیه وجود داشتند ، دیگر در لیست خرید اینترنت پرسرعت پارس انلاین وجود ندارد؟

با توجه به مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تمامی سرویسها میبایست با حداکثر سرعت خریداری شده ارائه شده و از اختصاص پهنای باند اضافی اجتناب شود.

چرا باز کردن بعضی از صفحات و وب‌سایت‌ها امکان‌پذیر نیست؟ آیا شرکت پارس آنلاین وب‌سایت‌ها را فیلتر می‌کند؟

هیچ وب سایتی از سمت شرکت پارس آنلاین فیلتر و یا محدود نمی‌باشد. باز نشدن سایت‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای بررسی بیشتر می‌توانید با شماره 1585 تماس حاصل فرمایید تا موردبررسی شود.

من سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید اینترنتی کرده‌ام، اما 2 بار هزینه از حساب بانکی‌ام کسر ولی یک‌بار در حساب کاربری‌ام ( صفحه مربوط به هر مشترک ) ثبت‌شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

فقط هزینه‌ای که در لیست خرید شما ثبت‌شده است به‌حساب شرکت پارس آنلاین واریزشده است. چنانچه هزینه دوم به‌حساب شرکت پارس آنلاین واریز نشده بود در بیشتر مواقع تا 72ساعت به‌حساب شما برگردانده خواهد شد، چنانچه این امر اتفاق نیفتاد می‌بایست با شماره 1585 بخش پشتیبانی فروش تماس گرفته و مشکل را پیگیری نمایید.

من به‌اشتباه 2 بار سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید کرده‌ام و هر دو بار در حساب کاربری‌ام ( صفحه مربوط به هر مشترک ) ثبت‌شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

یکی از خریدها برای حال و سرویس دیگر به‌عنوان سرویس پشتیبان در نظر گرفته می‌شود و زمانی که قرارداد فعلی شما به اتمام برسد ( اتمام حجم سرویس کنونی یا زمان قرارداد ) سرویس پشتیبان به‌صورت خودکار فعال خواهد شد و روزهای باقی از سرویس اینترنت پرسرعت قبلی سوخت می‌شود. همچنین شما می‌توانید چنانچه خواستار برگشت هزینه یکی از سرویس‌های اینترنت پرسرعت بودید با شماره 1585 تماس گرفته و درخواست برگشت از فروش خرید دوم را دهید.

در تبلیغات شرکت پارس آنلاین ذکرشده است هزینه‌ای برای نصب اولیه اینترنت پرسرعت و… دریافت نمی‌شود، حال دریافت مبلغ 150,000 ریال به چه جهت است؟

مبلغ دریافتی بابت کلیه هزینه‌های مربوط به امور اداری راه‌اندازی خط ADSL، امور مخابراتی و نصب سرویس ADSL شما می‌باشد.

چرا بعد از تمدید سرویس اینترنت پرسرعت، حجم باقیمانده از دوره قبل به سرویس اضافه نشده است؟

ترافیک در هر دوره قراردادی مربوط به همان شرایط است و به دوره‌های بعدی قرارداد ارجاع داده نمی‌شود، اما ترافیک خریداری‌شده و یا هدیه از سمت شرکت پارس آنلاین زمان انقضا ندارد و قابل‌انتقال به دوره‌های بعدی می باشد. 

چرا در شرکت پارس آنلاین هر یک گیگابایت ترافیک معادل 1000 مگابایت می باشد در صورتیکه در گذشته معادل 1024 مگابایت بوده است؟

"بر اساس استاندارد های جهانی ، ضرایب واحد برای پهنای باند انتقال ترافیک به نسبت 1000 برابر در نظر گرفته می شوند. لذا هر کیلو معادل 1000 واحد ، هر مگا معادل 1000 کیلو واحد ، هر گیگا معادل 1000 مگا واحد و ... می باشد. سیستم محاسبه گر ترافیک پارس آنلاین در گذشته ، محاسبات خود را بر مبنای ضرایب 1024 انجام می داد که در این مدت محاسبات اگرچه بر اساس استاندارد نبوده ولی به سود کاربران بوده است. بعد از تغییرات و ارتقائات انجام شده بر روی سیستم های شمارش گر ، هم اکنون محاسبات بر اساس استانداردهای روز جهانی و بر اساس ضرایب 1000 صورت می گیرد."

به اشتباه به جای خرید ترافیک اضافی ، سرویس خریداری نموده ام ( و بالعکس ) چگونه اقدام به تغییر نماییم

به جهت تغییر و اصلاح خرید لطفا با شماره 1585 تماس حاصل فرمایید

به دلیل مسافرت امکان استفاده از سرویس را ندارم به جهت عدم از بین رفتن امتیاز ADSl چه اقدام می بایست صورت پذیرد

شما میتوانید با شماره 1585 تماس حاصل نمایید تا جهت فریز نمودن سرویس راهنمایی شوید.

بسته انرژی به اشتباه خریداری نموده ام آیا امکان برگشت آن وجود دارد ؟

بسته های انرژی قابلیت برگشت ندارند

سرویس ADSL خود را تمدید نموده ام اما به سرویس فعلی اضافه نشده است دلیل آن چیست؟

در صورتی که سرویس فعلی حجم و زمان داشته باشد ، سرویس تمدید شده به عنوان قرارداد پشتیبان قرار می گیرد و پس از اتمام سرویس فعلی قرارداد رزرو فعال می گردد
back to top
back to top