خانه
 
خدمات
 
راه حلهای ترکیبی
شبکه های خصوصی انتقال داده VPN
 
     


شبکه‌های خصوصی مجازی یا Virtual Private Network که به اختصار VPN نامیده می شوند، امکانی برای انتقال ترافیک خصوصی بر روی شبکه عمومی هستند. به طور معمول از VPN برای اتصال دو شبکه‌ی خصوصی از طریق یک شبکه‌ی عمومی مانند اینترنت استفاده می‌شود. منظور از یک شبکه‌ی خصوصی، شبکه‌ای است که به صورت آزاد در اختیار و دسترس عموم نیست. به طور معمول، برای پیاده سازی VPN دو یا چند شبکه‌ی خصوصی از طریق یک تونل رمزنگاری شده به یکدیگر متصل می‌شوند.
به عبارت ساده شبکه خصوصی انتقال داده ها، یک شبکه مجازی خصوصی در داخل یک شبکه گسترده و بزرگ مانند شبکه گسترده پارس آنلاین با پوشش کشوری است.
شبکه پارس آنلاین به عنوان بزرگترین شبکه خصوصی کشور هم اکنون دارای ویژگی های بارز زیر است:


•  بیشترین پوشش شبکه بخش خصوصی در سطح کشور با استفاده از ارتباطات زمینی، رادیویی و ماهواره ای
•   بهره گیری از بستر ماهواره ای موجب شده است تا هیچ نقطه ای در کشور و خاور میانه از دسترسی به شبکه پارس آنلاین خارج نباشد.
•  دارای بیشترین پهنای باند اینترنت و زیر ساخت ارتباطی در بخش خصوصی
•  استفاده از بسترهای مختلف ارتباطی شامل بستر سیم مسی تلفن ( ADSL )، فیبر نوری، رادیویی و ماهواره ای
•   تحت پوشش قراردادن بیش از 600 مرکز مخابراتی در کلیه استانهای کشور
•   ایجاد ارتباطات با ضریب اطمینان بالا و توسعه شبکه در مناطق استراتژیک کشور بصورت ویژه از جمله پارس شمالی و جنوبی، مناطق نفت خیز جنوب، سکوهای نفتی خلیج فارس و ...
 
با توجه به ویژگی های فوق پارس آنلاین موفق شده است تا امکان ایجاد شبکه های مجازی خصوصی انتقال داده یا VPN را فراهم نماید. این شبکه اختصاصی امن با طی مراحل کلی زیر ایجاد می گردد:
 
 ابتدا با استفاده از بستر های ارتباطی مختلف و تامین تجهیزات مورد نیاز، ارتباط نقاط معرفی شده از سوی مشتری در سراسر کشور با شبکه پارس آنلاین برقرار می شود. بطور مثال:
     o  ارتباط یک نقطه در شهر اهواز از طریق ADSL
     o  نقطه دیگر در روستایی در کویر طبس از طریق ارتباط ماهواره ای
     o  نقطه ای در پارس جنوبی از طریق ارتباط رادیویی یا فیبر
     o  دفتر مرکزی تهران از طریق ارتباط رادیویی
     o  و در صورت نیاز و درخواست مشتری قراردادن سرور اصلی در مرکز داده پارس آنلاین با پهنای باند بسیار بالا
 کارشناسان فنی پارس آنلاین، ارتباطات و شبکه مجازی اختصاصی مشتری را در درون شبکه پارس آنلاین با بهره گیری از پروتکل ها، استاندارد امنیتی و شبکه ای با بالاترین ضریب اطمینان و امنیت ایجاد می نمایند.
 در نهایت شبکه ای یکپارچه، اختصاصی، امن و توسعه پذیر در سطح کشور به مشتری ارائه می گردد.

 

 
 
پارس آنلاین مفتخر است که هم اکنون بسیاری از سازمانها، نهادها، ارگانها و علی الخصوص بانکهای کشور که نیاز به امنیت و یکپارچگی بالایی در شبکه خود دارند از خدمات شبکه خصوصی انتقال داده ها یا VPN این شرکت استفاده می نمایند.