خانه
 
خدمات
 
مرکز داده ها
 
چرا خدمات مرکز داده‌های پارس‌آنلاین؟
چرا خدمات مرکز داده‌های پارس‌آنلاین؟
 
     

موسسات و سازمان‌های داخلی تا کنون برای برخورداری از خدمات مراکز داده ناگزیر بودند با صرف وقت و هزینه‌، بیش‌تر این خدمات را از مراکز مستقر در خارج از کشور دریافت کنند. به وجود آمدن چنین مرکزی در داخل کشور افزون بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ی سازمان‌ها، پی‌آمدهای مثبت دیگری به همراه خواهد داشت.

استفاده از خدمات مراکزی که در خارج از کشور مستقر هستند همواره چندین نگرانی را برای سازمان به همراه خواهد داشت. پیش از هر چیز بهره‌گیری از این خدمات، نگرانی امنیت داده‌ها را برای سازمان‌ها به دنبال دارد.

سازمان‌ها ناگزیرند از خدمات مراکزی استفاده کنند که امکان بازدید از فضا و امکانات آن‌ها برای‌شان وجود ندارد و در همین حال ناچارند به نحوه‌ی ارایه‌ی خدمات این مراکز بدون اطلاع از شیوه‌های امنیتی در پیش گرفته‌ توسط آن‌ها، اعتماد کنند. این مشکل با افزایش روز به روز جرایم الکترونیکی و اینترنتی نمایان‌تر و محسوس‌تر شده است.
آگاهی از این مساله که بسیاری از این مراکز از شیوه‌های نامطمئن و گاه فریبنده در امنیت اطلاعات استفاده می‌کنند، این نگرانی را پررنگ‌تر می‌کند و بهره‌مندی از خدمات یک مرکز داده‌ی داخلی و امکان کنترل و نظارت مستقیم خدمات این نگرانی را به مراتب کاهش می‌دهد. به ویژه آن که این اطمینان برای مشتری به دست می‌آید که در صورت بروز مشکل، می‌تواند مراتب را از طریق مراجع داخلی پی‌گیری کند.

یکی دیگر از مشکلات موجود در این زمینه، محروم ماندن از خدمات پشتیبانی و نگه‌داری است. روشن است که به دلیل فاصله‌ی زیاد میان عرضه‌‌کننده خدمات مرکز داده‌ها و سازمان‌های مشتری، بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی بسیار کم‌رنگ می‌شود. در حالی که استفاده از خدمات مراکز داخلی می‌تواند برخورداری از خدمات پشتیبانی را نیز به همراه داشته باشد.

افزون بر این‌ها نگرانی‌های سیاسی و امنیتی که پس از استفاده از خدمات مراکز خارجی برای سازمان‌ها به وجود می‌آید، در استفاده از خدمات داخلی رنگ می‌بازد.

مرکز داده‌های پارس آنلاین به عنوان یک مرکز داده‌ی داخلی با بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات پیشرفته و نیز بهره‌مندی از نیروی متخصص انسانی ویژگی‌های منحصر به فردی را برای خدمات خود به وجود آورده است.