logo

چگونه با سرویس ADSL به اینترنت متصل می شوید؟

ماموریت

گروه شرکت های پارس آنلاین، گروهی فعال در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات است که ماموریت خود را ارائه خدمات جامع انتقال داده به اشخاص حقیقی و حقوقی با بهره گیری از فناوری و دانش روز، پیروی از استانداردهای ملی و جهانی، تدارک بستر ارتباطی پویا و نیز نیروی انسانی کارآمد به منظور غنا بخشیدن به زندگی افراد جامعه تعریف نموده است.

نحوه عملکرد سرویس ADSL

در راستای افزایش میزان آگاهی کاربران از نحوه عملکرد سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL)، سعی به معرفی ارکان تاثیرگذار در ارایه اینترنت پرسرعت (ADSL) و همچنین پاسخگویی به سوالات متداول در ارتباط با سرعت دسترسی به سایتهای اینترنتی دارد.

نمایی از نواحی تشکیل دهنده سرویس ADSL

اینترنت پرسرعت
محل کاربر
اینترنت پرسرعت
خطوط تلفن
اینترنت پرسرعت
مخابرات شهر
اینترنت پرسرعت
مخابرات استان
اینترنت پرسرعت
پارس آنلاین
اینترنت پرسرعت
شرکت زیرساخت
اینترنت پرسرعت
سازمان های نظارتی
اینترنت پرسرعت
اینترنت
اینترنت پرسرعت
شبکه جهانی اینترنت

محل کاربر (ناحیه 1)

این ناحیه شامل منزل یا محل کار کاربر می باشد. کاربر از طریق یک دستگاه که اصطلاحا” مودم ADSL نامیده می شود و از طریق خط تلفن به اینترنت متصل می گردد. کامپیوتر یا لب تاپ کاربر از طریق کابل و یا از طریق سیستم بیسیم به مودم ADSL متصل می گردد. در صورتیکه در خانه یا محل کار کاربر چندین کامپیوتر، لپ تاپ یا تبلت موجود باشد، همگی آنها می توانند بطور همزمان از طریق سرویس ADSL به اینترنت دسترسی پیدا نمایند.

خطوط تلفن (ناحیه 2)

این ناحیه شامل سیم مسی تلفن از ساختمان کاربر تا مرکز مخابرات منطقه می باشد. مالکیت این قسمت به عهده شرکت مخابرات است. لازم به ذکر است، شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، هر ماه مبلغی تحت عنوان آبونمان از طرف مشترک به شرکت مخابرات جهت تعمیر و نگهداری این خطوط پرداخت می نمایند.

مخابرات شهر (ناحیه 3)

این ناحیه شامل مرکز مخابراتی هر ناحیه می باشد. تمام خطوط تلفن کاربران هر منطقه به مرکز مخابرات آن ناحیه متصل می شوند. از آنجا که شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت ( مانند پارس آنلاین ) برای برقراری سرویس ADSL در هر مرکز مخابراتی نیاز به نصب تجهیزات مورد نیاز دارند، به این منظور خدماتی نظیر برق، فضا، تهویه و … را از شرکت مخابرات آن ناحیه اجاره می نمایند.

مخابرات استان و زیرساخت (ناحیه 4)

تمامی شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت جهت ایجاد ارتباط بین مراکز مخابراتی و ساختمان مرکزی خود نیاز به تهیه خطوط ارتباطی شهری و بین شهری دارند. این خطوط ارتباطی مشابه اتوبانها، بزرگراههای حمل و نقل شهری و بین شهری می باشند. به مجموع این خطوط ارتباطی، “شبکه ملی ارتباط داده” گفته می شود. این شبکه ارتباطی توسط شرکت مخابرات (مشابه شهرداری که اتوبانها و بزرگراههای داخل شهری را فراهم می نماید) و شرکت زیرساخت(مشابه وزارت راه و ترابری که اتوبانها و بزرگراههای بین شهری را فراهم می نماید) مهیا می شوند.

پارس آنلاین (ناحیه 5)

این ناحیه شامل تجهیزات واقع شده در ساختمان مرکزی شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت می باشد. عمده وظایف این تجهیزات، شناسایی کاربر،چک نمودن اعتبار قرارداد، محاسبه میزان مصرف، تنطیم سرعت اتصال به شبکه اینترنت و در نهایت اتصال کاربر به شبکه زیرساخت کشور به عنوان دروازه ورود به اینترنت میباشد.

شرکت زیرساخت (ناحیه 6)

این ناحیه شامل شرکت زیرساخت کشور که عهده دار ایجاد و نگهداری بزرگراههای ارتباطی بین شهری، خریداری خطوط ارتباطی برون مرزی، تامین کل اینترنت کشور، تضمین کیفیت خطوط ارتباطی در محدوده جغرافیای ایران و همچنین فروش اینترنت به متقاضیان حقوقی(شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، شرکتهای و سازمانهای دولتی و ….) می باشد.

سازمان های نظارتی (ناحیه 7)

ایجاد محدودیت به منظور حفظ و صیانت از شئونات اسلامی، فرهنگی و اخلاقی در فضای مجازی توسط سازمانهای نظارتی.

اینترنت (ناحیه 8)

این ناحیه به معرفی نحوه هدایت درخواست کاربر در فضای اینترنت می پردازد. در صورتیکه مقصد نهایی کاربر در خارج از کشور باشد، درخواست کاربر پس از عبور از شرکت زیرساخت ایران، وارد شرکت جهانی اینترنت می گردد و از طریق شبکه ارتباط بین الملل، به مقصد نهایی می رسد. بطور مشابه، در صورتیکه مقصد نهایی کاربر در داخل کشور باشد، درخواست کاربر پس از رسیدن به شرکت زیرساخت کشور از طریق خطوط ارتباطی شهری و بین شهری به سمت مقصد نهایی هدایت می شود.

شبکه جهانی اینترنت (ناحیه 9)

اینترنت فضایی جهت دسترسی و تبادل اطلاعات می باشد. اطلاعات در محیط اینترنت بر روی کامپیوترهایی که اصطلاحاً سرور نامیده می شود، قرار دارند. جهت سهولت در دسترسی به اطلاعات موجود بر روی این سرورها که در داخل یا خارج کشور قرار دارند، از ابزارهایی مانند مرورگرهای اینترنتی، ایمیل و … استفاده می شود.اینترنت پرسرعت
پارس آنلاین حامی جوانان خوب و باحال، پارس آنلاین انتخاب جوان خوب ایرانی

اینترنت پرسرعت
ایران این شکلیه - ایذه 1395 پرش از پل صد و بيست متري خوزستان

اینترنت پرسرعت
یه رویداد خوب در کیش
مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top