logo

نحوه رفع مشکل facetime بر روی مودم zyxel

به صفحه نحوه رفع مشکل facetime بر روی مودم zyxel خوش آمدید

بنا به درخواست سازمان تنظیم مقررات کشور، در رابطه با شفاف سازی و مستند سازی دلایل مصرف وکاهش حجم ترافیک کاربران اینترنت پر سرعت، این مستند به بررسی و معرفی مواردی از مصرف اینترنت می پردازد که به صورت خودآگاه ویا نا خودآگاه ویا از روی عدم آگاهی منجر به کاهش حجم اینترنت مصرفی کاربران میگردد می پردازد.

1. مقدمه :

این مستند در راستای عیب یابی و رفع مشکلات مربوط به عدم امکان استفاده مطلوب از نرم افزار Face Time از طریق برقراری ارتباط اینترنتی توسط مودم های Zyxel می باشد.به همین منظور فایل زیر جهت راهنمایی مشترکین تدوین گردیده است.

2. تعریف :

1-2. نرم افزار Face Time :

نرم افزاری است که جهت برقراری ارتباط تصویری در محصولات شرکت اپل مورد استفاده قرار میگیرد. توسط Face Ttime میتوان از طریق wifi با دوستان خود تماس ویدیویی با بالاترین کیفیت صدا و تصویر برقرار نمود.

2-2. مودم Zyxel :

یکی از انواع رایج مودمها جهت برقراری ارتباط با تجهیزات شرکت های سرویس‌ دهنده ADSL و ADSL2+

3-2. Port Forwarding :

پورت فوروارد به طور معمول جهت دسترسی به یک سرویس دهنده در داخل شبکه محلی از طریق اینترنت استفاده می گردد. به عنوان مثال برای دسترسی به یک سرور وب و یا یک دوربین مدار بسته در داخل یک شبکه محلی از طریق اینترنت میتوان از پورت فوروارد استفاده نمود.

3. کاربرد :

به کمک نرم افزار Face Time میتوانیم از طریق محصولات شرکت اپل ( آیفون ، آی پد و … ) ، از طریق شبکه اینترنت، با اشخاصی که تنها از محصولات اپل استفاده می نمایند تماس ویدیویی با بالاترین کیفیت صدا و تصویر برقرار کرد.همچنین از این طریق امکان ارسال SMS با استفاده از سیستمimessage وجود دارد. برای فعال کردن Face Time ، Apple ID مورد نیاز است.

نکته : دستگاه هایی که به سفارش امارات ساخته میشوند نرم افزار Face Time نداشته و در امارات استفاده از این نرم افزار ممنوع می باشد .

4. نحوه بررسی مشکل نرم افزار Face Time بر روی مودمهای ZyXel :

در صورتیکه در حین استفاده از نرم افزار Face Time با اختلالاتی از قبیل قطعی ، عدم برقراری ارتباط و … مواجه هستید و این ارتباط از طریق مودم های ZyXel برقرار می گردد ، جهت برطرف شدن مشکل می بایست در مودم های Zyxel تنظیمات Port forwarding انجام گردد .

لازم به ذکر است در این خصوص می بایست در تنظیمات وایرلس دستگاه مورد نظر IP از رنج مودم بصورت Static ثبت شود ، سپس در تنظیمات مودم ZyXel ، تنظیمات NAT ، تنظیمات Port Forwarding رفته و برای IP تعریف شده تنظیمات انجام می شود.

پورت های مربوط به نرم افزار Face Time درر زیر آورده شده است.

TCP PORT:80-443-5223

UDP PORT:( 3478-3497)-(16384-16387)-(16393-16402)

5. نمونه ای از تنظیمات Port Forwarding بر روی مودم ZyXel در زیر آورده شده است :

1-5. ابتدا مطابق تصویر زیر در صفحه تنظیمات IP ، تنظیمات را در حالت Static قرار می دهیم.

facetime


2-5. سپس همانند تصویر زیر IP مورد نظر را بصورت Static ثبت می کنیم :

facetime


3-5. وارد تنظیمات مودم ZyXel شده در قسمت Network روی گزینه NAT کلیک می کنیم :

facetime


4-5. سپس در این قسمت بر روی گزینه Port Forwarding کلیک می کنیم.

facetime


5-5. در این مرحله بر روی گزینه Service Name کلیک کرده و گزینه User Define را انتخاب میکنیم.

facetime


6-5. در ادامه صفحه تنظیمات Port Forwarding در حالت Rule Setup باز می شود.

facetime


7-5: در ادامه تنظیمات Port Forwarding مورد نظر بر روی IP ثبت شده انجام می شود. به عنوان نمونه پورت 80 برای IP : 192.168.1.66

facetime


لازم به ذکر است تنظیمات Port Forwarding برای تمامی پورت های ذکر شده می بایست انجام شود.

نکته : دقت شود پورت های اعلام شده UDP بصورت رنج می باشد و در تنظیمات Port Forwarding می بایست در قسمت Port Start ، پورت ابتدای رنج و در قسمت End Port پورت انتهای رنج ثبت شود.

همچنین در صورت عدم تمایل به انجام تنظیمات پورت فوروادینگ بر روی مودم می بایست مودم دیگری بجز مودم ZyXel ( همانندSY4024-TP Link – D-Link – Asus ) تهیه کرده و استفاده نمود.

facetimeاینترنت پرسرعت
پارس آنلاین حامی جوانان خوب و باحال، پارس آنلاین انتخاب جوان خوب ایرانی

اینترنت پرسرعت
ایران این شکلیه - ایذه 1395 پرش از پل صد و بيست متري خوزستان

اینترنت پرسرعت
یه رویداد خوب در کیش
مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top