logo

رفع مشکلات شبکه

به صفحه رفع مشکلات شبکه خوش آمدید

کندی شبکه اینترنت
قطعی شبکه اینترنت
قطع و وصل شبکه اینترنت
نویز روی خط تلفن

کاربر گرامی، پهنای باند در سرویس adsl به صورت مشترک می باشد بدین معنا که سرویسی که شما خریداری می کنید پهنای باند اختصاصی مانند سرویس های Leasedline و Wireless ندارد.

آزمایش تک سیستم

چون احتمال دارد یکی از کامپیوترهای شما در حال ارسال و دریافت فایل با حجم سنگین باشد و پهنای باند شما را اشغال کرده باشد ویا یکی از سیستم ها مشکل داشته باشد ، مودم ADSL را مستقیما به یک کامپیوتر وصل نمایید و در حالیکه این کامپیوتر به شبکه داخلی متصل نیست سرعت سیستم را چک فرمایید.

ویروس

زمانیکه شما درحال ارسال فایل نباشید و هیچ نرم افزاری در حال به روز رسانی(update) نباشد، میزان ارسال شما باید کمتر از دریافت شما باشد.یک روش ساده جهت اطمینان از سالم بودن سیستم این است که بر روی اتصال ADSL ، دوبار کلیک کنید اگر میزان بسته های ارسالی بیشتر از دریافتی بود احتمالا کامپوتر شما الوده به ویروس بوده و نیاز دارید نرم افزار آنتی ویروس نصب نمایید.

نویز خط

در صورتی که بر روی خط تلفن شما نویز وجود داشته باشد، این نویز بر روی سرعت شما تاثیر قابل توجهی دارد. بنابراین تمامی گوشی هایی که به این خط متصل هستند را قطع نمایید و سپس میزان سرعت کامپوتر را چک کنید.

اینترنت قطع ولی چراغ Link یا DSL و یا Status مودم روشن و ثابت است؟

 • ابتدا از صحت اتصال فیزیکی LAN اطمینان حاصل نمایید.
 • روی کارت شبکه ADSL خود راست کلیک نمایید و یکبار گزینه disable/enable را کلیک نمایید.
 • با توجه به نوع ارتباط مودم با کامپیوتر ( پورت LAN یا پورت USB و یا WiFi ) باید چراغ مربوطه روشن باشد.
 • کابل آدابتور مودم را قطع کنید و پس از 15 ثانیه مجدد وصل نمایید.
 • ارتباط اینترنت خود را مجددا چک نمایید. اگر ارتباط شما همچنان قطع می باشد با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

اینترنت قطع و چراغ Link یا DSL و یا Status مودم نیز خاموش است؟

 • ابتدا خط تلفن را چک نمایید , خط تلفن باید بوق آزاد داشته باشد در صورتیکه خط تلفن بوق آزاد ندارد با 17 تماس بگیرید.
 • در صورت شنیدن بوق آزاد تمامی دستگاههای جانبی دیگر شامل تلفن ، فکس و یا نمایشگر شماره را قطع نموده و چراغ Status را مجددا بررسی نمائید.
 • خط تلفن ADSL باید مستقیم و بلاواسطه به پورت line مودم متصل باشد.
 • در صورت استفاده از دو شاخه برقگیر ، آن را با یک دوشاخه عادی تعویض نمائید.
 • پس از طی تمامی مراحل فوق در صورت عدم رفع مشکل ، مودم را به ابتدای خط تلفن ( منظور در کنار در ورودی ساختمان و قبل از سیم کشی داخلی ساختمان ) منتقل کرده ، خط تلفن را مستقیم به پورت Line و آداپتور را به پورت برق متصل نمائید . در صورت روشن شدن و ثابت ماندن چراغ برای 15 دقیقهStatus ، مشکل مربوط به سیم کشی داخلی ساختمان بوده ومیبا یست توسط خود مشترک پیگیری و رفع مشکل شود. چنانچه در این شرایط پس از 15 دقیقه چراغ Status روشن و ثابت نماند با پارس آن لاین تماس گرفته و مشکل را مطرح نمائید.

یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (ADSL) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند:
گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجاد می کنند. گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی 2.4GHZ باعث ایجاد تداخل با دستگاه های ADSL یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند.

cordless

دستگاه های برقی از قبیل تلویزیون، فکس، مایکروویو و غیره می توانند باعث این گونه قطعی ها گردند که در این صورت میبایست دستگاه مودم و یا شبکه بی سیم را از آنها دور نگه داشت.

شبکه بی سیم: موانع فیزیکی از قبیل دیوار، سقف و اثاثیه داخل منزل می تواند باعث قطع امواج گردد که در این مواقع باید با جابجا کردن دستگاه مودم این مشکل را بر طرف کرد.

خراب بودن یا فرسودگی پریز تلفن یا کابل کشی داخل خط تلفن باعث ایجاد نویز در خط تلفن شده و باعث ایجاد قطعی میگردد.

socket

استفاده از میکروفیلتر در ایجاد ارتباط مودم و خط تلفن باعث قطعی اینترنت میگردد، میکروفیلتر تنها برای استفاده دستگاه های تلفن میباشد و نباید از آن برای ارتباط مودم استفاده کرد.

اگر در هنگامه مکالمه با تلفن نویز روی خط شما شنیده می شود موارد زیر را چک نمایید.

 • اگر از دستگاه سانترال استفاده می کنید بهترین روش این است که خط مستقیما” از ورودی وارد پورت لاین مودم شود . و از پورت فون مودم وارد دستگاه سانترال گردد.
 • مطمئن شوید که قبل از راه اندازی و استفاده از سرویس ( ای دی اس ال) این نویز بر روی خط شما شنیده نمی شد . در غیر این صورت از مخابرات یا چک کردن سیم کشی منزل مسئله را پی گیری نمایید.
 • مطمئن شوید که گوشی تلفن شما مشکلی نداشته باشد.
 • ممکن است مشکل از یکی از وسایل روی خط شما باشد . برای تست می توانید همه آنها را از مدار خارج کرده وسپس در صورت نبودن نویز روی خط با وصل کردن آنها به صورت تک تک دستگاه مشکل دار را پیدا کنید.
 • در صورتی که نویز به علت راه اندازی سرویس ( ای دی اس ال) بر روی خط شما ایجاد شده باشد برای رفع مسئله می توانید گوشی تلفن را به پورت فون مودم متصل نمایید تا نویزی که شنیده می شد از بین برود.
 • اگر گوشی شما در جای دیگر از محلی که مودم می باشد قرار دارد و امکا ن استفاده از پورت فون مودم نمی باشد . می توانید به تعداد نیاز از شرکت میکروفیلتر دریافت کنید و در جاهای مختلف ساختمان استفاده نمایید.

طریقه استفاده از میکرو فیلتر :

میکروفیلتر دارای دو طرف لاین و فون می باشد که در پشت آن مشخص گردیده . باید توجه داشت که حتما سمت لاین آن وارد پریز تلفن شود (طرفی که سیم دارد) و سیم دستگاه تلفن به پورت فن آن وارد شود .( مطابق تصویر)

microfilter

اخطار مهم : به هیچ وجه میکروفیلتر را سر راه خطی که به مودم وارد می شود قرار ندهید این کار باعث جلوگیری از ارتباط مودم شما با مرکز مخابراتی می شود . در نتیجه سرویس اینترنت شما قطع می شود.اینترنت پرسرعت
پارس آنلاین حامی جوانان خوب و باحال، پارس آنلاین انتخاب جوان خوب ایرانی

اینترنت پرسرعت
ایران این شکلیه - ایذه 1395 پرش از پل صد و بيست متري خوزستان

اینترنت پرسرعت
یه رویداد خوب در کیش
مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top