logo

مدیریت ترافیک

امروزه در صنعت اینترنت، جهت تضمین کارکرد صحیح کاربردهای گوناگون اینترنتی، از تکنولوژی مدیریت ترافیک (Traffic Management) استفاده می شود. پارس آنلاین نیز به عنوان پیشرو ترین شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت در بهره گیری از تکنولوژی های نوین، این بار نیز برای اولین بار در کشور این قابلیت ارزش افزوده را جهت ارتقاء سطح کیفیت سرویس ها، برای تمامی کاربران به صورت رایگان فراهم آورده است.

هدف مدیریت ترافیک بهبود رویکرد تخصیص پهنای باند به هر یک از کاربردهای گوناگون اینترنت پرسرعت، متناسب با نیاز واقعی آنها و در راستای بهینه نمودن کارایی آنهاست. تکنولوژی مدیریت ترافیک اینترنت به عنوان یک روش استاندارد، سالهاست که توسط ارائه کنندگان برتر اینترنت در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنولوژی قابلیت تشخیص کارکردهای اینترنتی را دارد و به این ترتیب می تواند بین کارکردهای مختلف اولویت برقرار کند.

همانطور که می دانیم، ماهیت اینترنت پرسرعت ADSL در اشتراک پهنای باند بین کاربران است؛ بنابراین در بعضی از ساعات شبانه روز به دلیل ترافیک بالای پهنای باند دچار افت سرعت می شویم.

در برخی از کاربردهای اینترنت مثل ارسال و دریافت ایمیل، مکالمات تصویری، انجام بازیهای آنلاین، مشاهده صفحات وب و مشاهده آنلاین ویدئو بحث حساسیت زمانی و همزمانی مطرح است. به این مفهوم که اگر شما در حال تماشای ویدئو به صورت آنلاین باشید و در ارتباط اینترنتی شما لحظه ای کندی به وجود آید، پخش ویدئو مختل (Freezing) می گردد.

برعکس، کارکردهای دیگری از اینترنت نیز وجود دارند که در برابر زمان حساس نیستند، به عنوان مثال زمانی که شما در حال دانلود فایلهای حجیم هستید، اگر به مدت یک صدم ثانیه، سرعت اینترنت شما افت داشته باشد، تاثیری در دانلود شما و زمان به اتمام رسیدن دانلود شما نخواهد داشت.

مدیریت ترافیک با تشخیص کاربردهای مختلف اینترنتی، و با در نظر گرفتن حساسیت زمانی آنها، این کاربردها را اولویت بندی می کند. به این ترتیب شما همیشه و حتی در پرترافیک ترین ساعات استفاده از اینترنت، قادر خواهید بود از اینترنت به صورت مطلوب استفاده کنید. در حقیقت تکنولوژی مدیریت ترافیک، این امکان را فراهم می سازد که تمامی اپلیکیشنهای اینترنتی، وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند.مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top