logo

سئوالات متداول

با اینکه سرویس اینترنت پرسرعت ADSL2+ 256 با ترافیک نامحدود خریداری شده است ولیکن سرعت دانلود آن بعد از چند روز بسیار افت کرده است. علت چیست؟

adsl شرکت پارس آنلاین پهنای باند مراکز باز بوده و مشترکین می توانند بیشتر از میزان استاندارد، سرعت دانلود داشته باشند. لیکن در سرویس اینترنت نامحدود، این سرویس ها دارای هدیه ای می باشند که در صورت محسوب شده شما به عنوان کاربر منصف این هدیه که همان سرعت بیش از حد استاندارد است به شما داده می شود ولی در صورت عبور از مرز دانلود مورد نظر( در سرویس اینترنت پرسرعت 256 کیلو بیت بر ثانیه،33 گیگ ) شما مشمول هدیه نشده و سرعت اسمی سرویس اینترنت پر سرعت خود را دریافت خواهید کرد.

این مشکل ( عدم تعلق هدیه ) تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و برای بهبود وضعیت چه اقدامی می توان انجام داد؟

تا ابتدای دوره ماهانه جدید این روند ادامه خواهد داشت.البته باز هم میزان حجم ترافیک اینترنت پرسرعت شما محدودیتی ندارد اما سرعت دانلود، سرعت اسمی خواهد بود.بعد از دوره ماهانه جدید دوباره سرعت شما بیش از میزان استاندارد خواهد بود و تا زمان عبور از مرز دانلود ادامه خواهد داشت.

چرا با اینکه سرویس اینترنت پرسرعت ای دی اس ال 256 کیلو بیت بر ثانیه خریداری شده است اما سرعت دانلود هیچگاه به 256 نمی رسد و بین 60 الی 90 متغیر است؟

سرویس ای دی اس ال همانطور که از نامش پیداست سرویسی اشتراکی است و لذا سرعت سرویس شما بیش از میزان استاندارد است و چنانچه این سرعت جوابگوی نیاز شما نمی باشد می توانید از سرویس های اینترنت پرسرعت بالاتر استفاده نمایید.

چرا دو سرویس اینترنت پرسرعت با سرعت و حجم یکسان در دو مرکز مخابراتی مختلف در سرعت دانلود با هم بسیار متفاوت هستند؟

بر اساس استاندارد ها، مثلا سرعت دانلود استاندارد سرویس اینترنت پر سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه می بایست 64 کیلو بایت برثانیه باشد اما در شرکت پارس آنلاین پهنای باند مراکز باز بوده و مشترکین می توانند بیشتر از میزان استاندارد سرعت دانلود داشته باشند. این موضوع بستگی به تعداد نفرات آنلاین در مرکز مخابراتی شما دارد و متغیر است.فاکتورهای بسیاری ( سیستم کامپیوتر مشترک،مرکز مخابرات مشترک، کیفیت خط مشترک، ساعت استفاده و … ) در سرعت اینترنت پرسرعت دخیل هستند لذا مقایسه از نظر فنی صحیح نیست.

چرا سرویس های اینترنت پرسرعتی که قبلا با حجم های ماهیانه 8 گیگ وجود داشتند دیگر در لیست خرید اینترنت پرسرعت پارس آنلاین وجود ندارند؟

با توجه به آمارهای داخلی شرکت پارس آنلاین و مقایسه میزان استقبال مشترکین از سرویس های اینترنت پرسرعت و همچنین بر اساس سیاست های شرکت پارس آنلاین، نوع و به تبع آن تعرفه ها تغییر داشته است و در حال حاضر این روند ادامه دارد لیکن سرویس های اینترنت پرسرعت جایگزین ( محدود و نامحدود جدید ) با اکثر نیازهای معمول قابل انتخاب هستند.

چرا سرعت دانلود در ساعات رایگان شبانه با افت مواجه است؟

با توجه به تعداد مشترکین آنلاین در بازه زمانی رایگان شبانه و همین طور ماهیت اشتراکی بودن سرویس ADSL سرعت سرویس ارائه شده در این بازه زمانی ممکن است با سرعت سرویس شما در ساعات غیر رایگان متفاوت و پایین تر باشد.

چرا امکان باز کردن بعضی از صفحات و وب سایت ها امکان پذیر نیست؟ آیا شرکت پارس آنلاین وب سایت ها را فیلتر می کند؟

هیچ وب سایتی از سمت شرکت پارس آنلاین فیلتر و یا محدود نمی باشد.ممکن است مشکلی پیش آمده باشد لطفا با شماره 021 – 82201 تماس حاصل فرمایید تا مورد بررسی شود.

من سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید اینترنتی کرده ام، اما 2 بار هزینه از حساب بانکی ام کسر ولی یکبار در حساب کاربری ام ( صفحه مربوط به هر مشترک ) ثبت شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

فقط هزینه ای که در پرتال ثبت شده است به حساب شرکت پارس آنلاین واریز شده شما می بایست 2 ساعت بعد هم دوباره حساب خود را بررسی فرمایید چنانچه هزینه دوم به حساب شرکت پارس آنلاین واریز نشده بود در بیشتر مواقع تا 72ساعت به حساب شما برگردانده خواهد شد، چنانچه این امر اتفاق نیافتاد می بایست به شعبه بانکی که کارت خود را از آنجا تحویل گرفته اید مراجعه فرمایید.

من به اشتباه 2 بار سرویس اینترنت پر سرعت خود را تمدید کرده ام و هر دو بار در حساب کاربری ام ( صفحه مربوط به هر مشترک ) ثبت شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

یکی از خرید ها برای حال و سرویس دیگر به عنوان سرویس پشتیبان در نظر گرفته می شود و زمانی که قرارداد فعلی شما به اتمام برسد ( اتمام حجم سرویس کنونی ) سرویس پشتیبان به صورت خودکار فعال خواهد شد و روزهای باقی از سرویس اینترنت پرسرعت قبلی سوخت می شود. همچنین شما می توانید چنانچه خواستار برگشت هزینه یکی از سرویس های اینترنت پرسرعت بودید به نمایندگی مراجعه و درخواست برگشت از فروش خرید دوم را دهید.

در تبلیغات شرکت پارس آنلاین ذکر شده است هزینه ای برای نصب اولیه اینترنت پرسرعت و… دریافت نمی شود، حال دریافت مبلغ 150,000 ریال به چه جهت است؟

مبلغ دریافتی بابت کلیه هزینه های مربوط به امور اداری راه اندازی خط ADSL، امور مخابراتی و نصب سرویس ADSL شما می باشد.

چرا بعد از تمدید سرویس اینترنت پرسرعت، حجم باقیمانده از دوره قبل به سرویس اضافه نشده است؟

ترافیک درهردوره قراردادی مربوط به همان شرایط است وبه دوره های بعدی قرارداد ارجاع داده نمیشود، اما ترافیک خریداری شده و یا هدیه از سمت شرکت پارس آنلاین زمان انقضا ندارد و قابل انتقال به دوره های بعدی می باشد.مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top