logo

سئوالات متداول

بااینکه سرویس اینترنت پرسرعت ADSL2+ 256 با ترافیک نامحدود خریداری‌شده است ولیکن سرعت دانلود آن بعد از چند روز بسیار افت کرده است. علت چیست؟

در سرویس‌های ADSL شرکت پارس آنلاین، پهنای باند مراکز باز بوده و مشترکین می‌توانند بیشتر از میزان استاندارد، سرعت دانلود داشته باشند. لیکن سرویس‌های اینترنت نامحدود، دارای دو مرحله هدیه می‌باشند که با توجه به میزان مصرف مشترک، به ایشان داده می‌شود. در سرویس موردنظر، تا 10 گیگابایت پهنای باند بر روی 2 مگابیت بر ثانیه، از 10 تا 16 گیگابایت پهنای باند بر روی یک مگابایت بر ثانیه و بیش از 16 گیگابایت پهنای باند بر روی 256 کیلوبیت بر ثانیه قرار می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانیم مزیت سرویس نامحدود این است که به میزان نامحدود می‌توان ترافیک مصرف کرد و در تمامی سرویس‌های ADSL شرکت پارس آنلاین، مشترک کمتر از سرویس اسمی خریداری‌شده خود را دریافت نخواهد کرد.

این مشکل ( عدم تعلق هدیه ) تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و برای بهبود وضعیت چه اقدامی می‌توان انجام داد؟

پس از اتمام دو مرحله هدیه، تا زمان پایان دوره، پهنای باند شما به‌اندازه سرویس خریداری‌شده است و پس از پایان هر دوره مجدداً می‌توانید دو مرحله هدیه خود را دریافت نمایید. همچنین در صورت خرید قرارداد جدید نیز شما می‌توانید از دو مرحله هدیه استفاده نمایید.

چرا بااینکه سرویس اینترنت پرسرعت ای دی اس ال 256 کیلوبیت بر ثانیه خریداری‌شده است اما سرعت دانلود هیچ‌گاه به 256 نمی‌رسد و بین 60 الی 90 متغیر است؟

واحد سرویس اینترنت خریداری‌شده کیلوبیت بر ثانیه و واحد سرعت دانلود کیلوبایت بر ثانیه می‌باشد. هر 8 بیت برابر یک بایت می‌باشد. بنابراین اگر سرویس اینترنت خریداری‌شده 256 کیلوبیت بر ثانیه باشد، سرعت دانلود برابر است با 32 کیلوبایت بر ثانیه. اما ازآنجایی‌که پهنای باند پارس آنلاین باز است، شما همواره با سرعتی بالاتر از سرعت اسمی خریداری‌شده، دانلود می‌کنید.

چرا دو سرویس اینترنت پرسرعت با سرعت و حجم یکسان در دو مرکز مخابراتی مختلف در سرعت دانلود باهم بسیار متفاوت هستند؟

عوامل بسیاری در میزان سرعت دانلود تأثیرگذار هستند که می‌توان به کیفیت خط، ساعت استفاده از اینترنت، تعداد نفرات آنلاین در مرکز مخابراتی، سیستم و شرایط داخلی مشترک و ... اشاره کرد. پارس آنلاین با توجه به پهنای باند باز موجود در مراکز، همواره سعی دارد تا مشترکین از سرعت بالاتری نسبت به‌سرعت خریداری‌شده، استفاده کنند.

چرا سرویس‌های اینترنت پرسرعتی که قبلاً با حجم‌های ماهیانه 8 گیگ وجود داشتند دیگر در لیست خرید اینترنت پرسرعت پارس آنلاین وجود ندارند؟

با توجه به آمارهای داخلی شرکت پارس آنلاین و مقایسه میزان استقبال مشترکین از سرویس‌های اینترنت پرسرعت و همچنین بر اساس سیاست‌های شرکت پارس آنلاین، نوع و به‌تبع آن تعرفه‌ها تغییر داشته است و در حال حاضر این روند ادامه دارد لیکن سرویس‌های اینترنت پرسرعت جایگزین ( محدود و نامحدود ) با اکثر نیازهای معمول قابل انتخاب هستند.

چرا سرعت دانلود در ساعات شبانه نامحدود با افت مواجه است؟

همان‌طور که توضیح دادیم میزان سرعت دانلود به عوامل مختلفی ازجمله کیفیت خط مشترک، تعداد نفرات آنلاین و ... بستگی دارد. با توجه به تعداد مشترکین آنلاین در بازه زمانی شبانه نامحدود، ممکن است در این ساعات تا حدودی سرعت سرویس شما متفاوت با ساعات غیر رایگان باشد ولی پارس آنلاین همواره سعی دارد تا سرعت شما همواره بالاتر از سرعت خریداری‌شده باشد.

چرا امکان باز کردن بعضی از صفحات و وب‌سایت‌ها امکان‌پذیر نیست؟ آیا شرکت پارس آنلاین وب‌سایت‌ها را فیلتر می‌کند؟

هیچ وب سایتی از سمت شرکت پارس آنلاین فیلتر و یا محدود نمی‌باشد. باز نشدن سایت‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای بررسی بیشتر می‌توانید با شماره 1585 تماس حاصل فرمایید تا موردبررسی شود.

من سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید اینترنتی کرده‌ام، اما 2 بار هزینه از حساب بانکی‌ام کسر ولی یک‌بار در حساب کاربری‌ام ( صفحه مربوط به هر مشترک ) ثبت‌شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

فقط هزینه‌ای که در پرتال ثبت‌شده است به‌حساب شرکت پارس آنلاین واریزشده است. چنانچه هزینه دوم به‌حساب شرکت پارس آنلاین واریز نشده بود در بیشتر مواقع تا 72ساعت به‌حساب شما برگردانده خواهد شد، چنانچه این امر اتفاق نی افتاد می‌بایست به شعبه بانکی که کارت خود را ازآنجا تحویل گرفته‌اید مراجعه فرمایید و سپس با شماره 1585 بخش تمدید تماس گرفته و مشکل را پیگیری نمایید.

من به‌اشتباه 2 بار سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید کرده‌ام و هر دو بار در حساب کاربری‌ام ( صفحه مربوط به هر مشترک ) ثبت‌شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

یکی از خریدها برای حال و سرویس دیگر به‌عنوان سرویس پشتیبان در نظر گرفته می‌شود و زمانی که قرارداد فعلی شما به اتمام برسد ( اتمام حجم سرویس کنونی یا زمان قرارداد ) سرویس پشتیبان به‌صورت خودکار فعال خواهد شد و روزهای باقی از سرویس اینترنت پرسرعت قبلی سوخت می‌شود. همچنین شما می‌توانید چنانچه خواستار برگشت هزینه یکی از سرویس‌های اینترنت پرسرعت بودید با شماره 1585 تماس گرفته و درخواست برگشت از فروش خرید دوم را دهید.

در تبلیغات شرکت پارس آنلاین ذکرشده است هزینه‌ای برای نصب اولیه اینترنت پرسرعت و… دریافت نمی‌شود، حال دریافت مبلغ 150,000 ریال به چه جهت است؟

مبلغ دریافتی بابت کلیه هزینه‌های مربوط به امور اداری راه‌اندازی خط ADSL، امور مخابراتی و نصب سرویس ADSL شما می‌باشد.

چرا بعد از تمدید سرویس اینترنت پرسرعت، حجم باقیمانده از دوره قبل به سرویس اضافه نشده است؟

ترافیک در هر دوره قراردادی مربوط به همان شرایط است و به دوره‌های بعدی قرارداد ارجاع داده نمی‌شود، اما ترافیک خریداری‌شده و یا هدیه از سمت شرکت پارس آنلاین زمان انقضا ندارد و قابل‌انتقال به دوره‌های بعدی می باشد.
back to top

مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top