logo

درباره ما

در یک نگاه
چشم انداز آینده
پشتوانه های فنی
تاریخچه
شرکت های زیر مجموعه
مشتریان
فعالیت اجتماعی


گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌ی بخش خصوصی ارایه کننده‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص خود و با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی دسترسی به آخرین ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارساز و موثری را برای تمامی کاربران در سطح کشور فراهم سازد.
مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات این گروه، ارایه‌ی راهکارهای متنوع برای دسترسی به اینترنت، مکالمه‌ی تلفن بین‌المللی، خدمات مرکز داده‌ها همچون میزبانی وب، اشتراک فضا، سرور اختصاصی و ... است.
خانواده‌ی بزرگ مشتریان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را مجموعه‌ی یک میلیون نفری استفاده‌کنندگان از خدمات دسترسی به اینترنت از طریق شماره‌گیری تلفن (Dial up)، نزدیک به یک هزار سازمان و موسسه استفاده کننده از خدمات خاص پارس‌آنلاین برای شرکت‌ها و سازمان‌ها و ده‌ها هزار مشترک خدمات ADSL در سراسر کشور تشکیل می‌دهند. چه آن که تعداد اعضای این خانواده‌ی بزرگ طی سال‌های مختلف فعالیت این گروه، رشد بسیار چشم‌گیری داشته است و این روند فزاینده همچنان ادامه دارد.
عمده‌ترین بخش بازار اینترنت و خدمات تکمیلی آن در کشور (با فاصله‌ی بسیار قابل توجهی نسبت به شرکت‌های همکار) به گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین تعلق دارد.
گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین برای ارایه‌ی خدمات کارآمد و موثر به مشتریان خود، هم‌اکنون بالغ بر 700 نفر از مدیران و نیروی انسانی متخصص و کارساز را در خود جای داده است.

مهمترین فعالیت های پارس آنلاین
اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را می‌توان به صورت موارد زیر برشمرد:

● ارایه‌ی خدمات گسترده دسترسی به اینترنت برای عموم کاربران
● ارایه خدمات برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی
● ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL) و خدمات تکمیلی آن
● ارایه‌ی خدمات پهن‌باند
● ارایه‌ی راهکارهای خاص اینترنت برای سازمان‌ها و موسسات
● ارایه‌ی خدمات مکالمه تلفن بین‌المللی
● ارایه‌ی خدمات میزبانی وب (Hosting)، اشتراک فضا (Co-Location) و سرور اختصاصی(Dedicated Server)
● پشتیبانی فنی از کلیه‌ی خدمات ارتباطات دیتا
● ارایه‌ی خدمات شبکه‌های پیشرفته

ارزش ها و باورهای حاکم بر پارس آنلاین
گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین به عنوان اولین و بزرگ‌ترین مجموعه‌ی ارایه‌کننده‌ی خدمات اینترنت و دسترسی به شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، ارایه‌ی خدمات کارساز به مشتریان و پاسخ‌گویی موثر به نیاز آنان را رکن اصلی توسعه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده است.
نگرش مشتری‌مداری حاکم بر فعالیت‌های گروه از همان ابتدای راه موجب شده است تا افزایش خوشنودی مشتریان، بهبود کیفیت محصولات و خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارایه‌ی خدمات نوین، افزایش کارآیی خدمات پشتیبانی فنی و رقابت سالم و اصولی با رقیبان جزو مهم‌ترین اصول و ارزش‌های فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین باشد. چه آن که، خدمت‌رسانی به جامعه و کمک به رشد و توسعه‌ی فرهنگ استفاده از اینترنت و دیگر ابزارهای نوین ارتباطی به عنوان شاخصی برای میزان رشد و توسعه‌ی کشور نیز همواره مورد توجه مدیران و کارکنان پارس‌آنلاین بوده است.
چشم انداز
ارتقاء به برترین شرکت ارائه دهنده خدمات انتقال داده در سطح کشور تا سال 1404 با دستیابی به اهداف زیر:
( پ ) پایداری در ارائه و ارتقاء سطح کیفی خدمات
( ا ) استفاده بهینه از منابع و امکانات
( ر ) رهبری منسجم و ثبات در مقاصد
( س ) سود آوری و سهم بازار بیشینه در عرصه خدمات انتقال داده
( آ ) آخرین تکنولوژی در توسعه سیستمها و بکارگیری تجهیزات
( ن ) نوآوری در ارائه خدمات به مشترکین
( ل ) لحاظ نمودن نیازها و الزامات صنعت فناوری اطلاعات در طراحی، توسعه و ارائه خدمات
( ا ) اخذ جایزه ملی کیفیت در سطح تندیس
( ی ) یادگیری، نوآوری و توسعه کارکنان
( ن ) نگهداری و حفظ رضایت مشترکین در بالاترین سطح

ماموریت
گروه شرکت های پارس آنلاین، گروهی فعال در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات است که با ارائه خدمات جامع انتقال داده به اشخاص حقیقی و حقوقی با بهره گیری از فناوری و دانش روز، پیروی از استانداردهای ملی و جهانی، تدارک بستر ارتباطی پویا و نیز نیروی انسانی کارآمد به زندگی افراد جامعه غنا می بخشد.

ارزشها
گروه شرکتهای پارس آنلاین سازمانی پویا با تکیه بر ارزشهای بنیادی و حرفه ای می باشد.
ارزشهای بنیادی: صداقت، اعتماد و احترام، محیط سالم و دوستانه، نظم و انضباط
ارزشهای حرفه ای: مشتری مداری، خلاقیت و نوآوری، کار گروهی، یادگیری و یاد دهی
- صداقت را سرلوحه کارمان قرار می دهیم.
- اعتماد و احترام به یکدیگر را باور داریم.
- مشتری مداری محور اصلی تصمیمات واقدامات ما است.
- ایجاد محیط کاری سالم و دوستانه از افتخارات ما می باشد.
- پیشرفت مبتنی بر خلاقیت و نوآوری در کانون توجه ما است.
- وظیفه شناسی و نظم و انضباط ، فرهنگ کاری ما است.
- به کار و تصمیمات گروهی اعتقاد داریم و برای دستیابی به اهداف سازمانی از همکارانمان یاری می خواهیم.
- یادگیری و یاددهی از وظایف ما است.
بی‌تردید، ارایه‌ی آخرین امکانات و فناوری‌های روز جهان در حوزه‌ی ارتباطات دیتا، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های عظیم و قابل توجه بر روی تجهیزات فنی است. از این روی، پارس‌آنلاین از ابتدای فعالیت تا کنون، سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیری در زمینه‌ی توسعه تجهیزات و پشتوانه‌های فنی گروه انجام داده است. به گونه‌ای که برای ارایه‌ی آخرین امکانات پیشرفته‌ی جهان به مشتریان و انتقال آخرین دانش و فناوری‌ها به متخصصان کشور، تا کنون تمام سود حاصل از فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین صرف توسعه‌ی تجهیزات و امکانات فنی و نیروی انسانی متخصص گشته است. چه آن که، تعداد بی‌شمار اعضای خانواده‌ی مشتریان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین نیز، پشتوانه‌ی ارزش‌مندی برای سرمایه‌‌گذاری‌های روزافزون بر تجهیزات و امکانات فنی بسیار پیشرفته‌ی روز جهان توسط پارس‌آنلاین شده است.
به همین خاطر است که شبکه‌ی اطلاع‌رسانی پارس‌آنلاین با استفاده از پیشرفته‌ترین، مرغوب‌ترین و برگزیده‌ترین تجهیزات و امکانات فنی بنا شده است و هم‌زمان با توسعه آخرین امکانات و فناوری‌های روز جهان در حال توسعه و گسترش است.
هم‌اکنون، شبکه‌ی اطلاع‌رسانی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، تجهیزات و پشتوانه‌های فنی زیر را در خود جای داده است:

• سه ایستگاه ارسال و دریافت ماهواره‌ای با ظرفیت 155 Mbps
• امکان برقراری ارتباط (STM-4) از طریق فیبر نوری با شبکه‌ی SDH مخابرات استان تهران
• دارا بودن 20 سایت فرعی و ایجاد و برقراری شبکه‌ی ارتباطی با سایت‌های یاد شده در نقاط مختلف استان تهران از طریق خطوط اختصاصی و سیستم (Wireless) برای پشتیبانی (Backup)
• دارا بودن بیش از 100 خط E1 (هر خط با ظرفیتی معادل 30 خط تلفن معمولی) و بیش از 500 خط تلفن آنالوگ
• امکان برقراری و ارایه‌ی خدمات ارتباط پرسرعت از طریق سایت مرکزی و سایت‌های فرعی خود در تهران و شهرستان به وسیله‌ی خطوط اختصاصی، Wireless و ماهواره
• مرکز داده‌های اینترنتی
گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین فعالیت خود را از سال 1378 به عنوان یکی از پیشرو ترین ارایه‌کنندگان خدمات دسترسی به اینترنت در ایران و با همکاری سه نفر آغاز کرد. در آن هنگام، مباحث مرتبط با اینترنت و ابزارهای دسترسی به شبکه‌های جهانی در ایران بسیار نو بود و کاربران برای استفاده از جزیی‌ترین امکانات همچون داشتن پست الکترونیکی با مشکلات بسیار زیادی رو به رو بودند و ناگزیر باید مراحل بسیار پیچیده‌ای را برای دسترسی و استفاده از آن طی می‌کردند. وجود مشکلاتی از این دست از یک سو و رشد پرشتاب کاربرد اینترنت و ابزارهای آن در سراسر جهان توسط کشورهای پیشرفته از دیگر سوی، انگیزه‌ی اصلی تاسیس گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین برای ارایه‌ی خدمات اینترنت در ایران بود.
هر چند گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، فعالیت خود را با ارایه‌ی خدمات پست الکترونیکی به کاربران آغاز کرد، اما نگرش مدیریتی موسسان این گروه به این فعالیت به عنوان یک کسب و کار پویا و بالنده و مسیری که از همان ابتدا برای رشد و پیشرفت این گروه توسط موسسان آنان برنامه‌ریزی شده بود و نیز نیازهای بی‌شمار و فزاینده‌ی بازار برای خدمات این گروه و رضایت مشتریان از کیفیت خدمات ارایه شده توسط این گروه، موجب شد که پارس‌آنلاین به سرعت بتواند جایگاه بسیار مناسبی را به عنوان پیشروی این فعالیت در بازار به دست آورد و روزانه تعداد بسیار چشم‌گیری به شمار استفاده‌کنندگان از خدمات پارس‌آنلاین افزوده شود. به گونه‌ای که هم‌اکنون، خانواده‌ی مشتریان پارس‌آنلاین را گروهی بیش از یک میلیون نفر از کاربران خانگی و سازمان‌ها و موسسات تشکیل می‌دهند. چه آن که، برای ارایه‌ی خدمات کارآمدتر به این خانواده‌ی بزرگ، سود حاصل از فعالیت‌های شرکت نیز به طور مداوم صرف توسعه‌ی فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری بر تجهیزات و فناوری‌های جدید می‌گردد.
اینک، تعداد بی‌شمار اعضای خانواده‌ی مشتریان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، پشتوانه‌ی ارزش‌مندی برای سرمایه‌‌گذاری‌های روزافزون بر تجهیزات و امکانات فنی بسیار پیشرفته‌ی روز جهان و انگیزه‌ی مناسبی برای بهبود هر چه بیش‌تر خدمات پارس‌آنلاین در کشور شده است. این روند هم‌افزایی، تا آن جا پیش رفته که بالاترین سهم از کاربران اینترنت کشور با فاصله‌ی قابل توجه نسبت به شرکت‌های همکار، به پارس‌آنلاین تعلق دارد و این موضوع، به پارس‌آنلاین وجهه‌ی ملی بخشیده است.
هم‌اکنون، گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین از پنج شرکت تخصصی تشکیل شده است. مجموعه‌ی خدماتی که به صورت تخصصی توسط هر یک از شرکت‌های گروه ارایه می‌شود، سبد کاملی را از خدمات مورد نیاز افراد و سازمان‌ها در زمینه‌ی بهره‌گیری از اینترنت و ابزارهای نوین ارتباطی جهان فراهم آورده است.
به دیگر سخن، گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین از مجموعه‌ای از شرکت‌های با شخصیت حقوقی مستقل تشکیل شده است که هر کدام از آنها برای ارایه‌ی یک شاخه‌‌ی تخصصی از خدمات اینترنت و ارتباطات دیتا تشکیل شده است تا گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین بتواند به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور دیتای کشور، سبد کامل و کارسازی را از مجموعه‌ی این خدمات با بالاترین کیفیت مورد انتظار به مشتریان سراسر کشور ارایه دهد.
در میان شرکت‌های گروه، شرکت پارس‌آنلاین، وظیفه‌ی ارایه‌ی کلیه‌ی خدمات دسترسی به اینتـــرنت از طریق تمــاس تلفــن یاDial up، خدمات مکالمه‌ی تلفن بین‌المللی، خدمات پهن باند و ارایه‌ی خدمات خاص به سازمان‌ها و موسسات را بر عهده دارد.
شرکت پارس‌آنلاین ارتباطات، مسئولیت تامین بستر مورد نیاز برای ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت ADSL را عهده‌دار است و شرکت پارس ارتباطات، خدمات مرکز داده‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را به عنوان خدمات تکمیلی سبد محصولات و خدمات پارس‌آنلاین ارایه می‌کند.
گفتنی‌ست، هم‌افزایی تخصص و دانش هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه، توان تخصصی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را برای ارایه‌ی خدمات ارتباطات دیتا با بهترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای جهانی را افزایش داده است.
توجه اساسی به نیازهای مشتریان، برنامه‌ریزی برای پاسخ‌گویی موثر به نیازهای شناسایی شده و در نهایت جلب خوشنودی مشتریان از همان ابتدای فعالیت پارس‌آنلاین در دستور کار مدیران و کارکنان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین قرار گرفته است. از این روی، میزان رضایت مشتریان همواره به عنوان یک عامل اساسی در ارزیابی میزان موفقیت پارس‌آنلاین در دست‌یابی به اهداف خویش توسط مدیریت گروه در نظر گرفته شده است. به همین خاطر است که عزم سازمانی نظام‌یافته‌ای برای افزایش روزافزون میزان خوشنودی مشتریان در سطح گروه وجود دارد که توانسته است با برنامه‌ریزی دقیق برای دست‌یابی به آن، نتایج درخشانی به بارآورد.
بر این اساس، ارایه‌ی خدمات با بهترین کیفیت ممکن، استفاده از کارکنان و متخصصان برگزیده برای ارایه‌ی خدمات، پشتیبانی کارآمد و دایمی از مشتریان موجب شده است که روز به روز بر تعداد استفاده‌کنندگان از خدمات گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین افزوده شود. تنوع و جامع بودن خدمات ارایه شده توسط گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، طیف وسیعی از کاربران را شامل می‌شود و تعداد بی‌شماری از افراد و سازمان‌ها و موسسات اقتصادی در حوزه‌های مختلف از خدمات متنوع پارس‌آنلاین استفاده می کنند.
ارایه‌ی خدمات به طیف گسترده‌ای از کاربران و مشتریان، به گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین وجهه ملی بخشیده است و همین وجهه ملی، موجب بالا رفتن رسالت‌های اجتماعی این گروه شده است. بر اساس همین رسالت، پارس‌آنلاین مجموعه‌ای از فعالیت‌های اجتماعی را نیز انجام می‌دهد که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی
گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین همکاری و ارتباط نزدیکی با دانشگاه‌ها و مراکز علی و پژوهشی کشور دارد. حمایت از رخدادها و همایش‌های خاص دانشجویی، ارایه‌ی خدمات رایگان دسترسی به اینترنت به دانشگاه‌ها، حمایت از پایان‌نامه‌ها و تحقیقات دانشجویی و همکاری با سازمان سنجش آموزش کشور برای اعلام نتایج کنکورهای سراسری را می‌توان از جمله زمینه‌های همکاری پارس‌آنلاین با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور نام برد. افزون بر این، جذب نیروهای دانش آموخته‌ی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی همواره مورد توجه گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین بوده است.

همکاری با مدارس کشور
حمایت از کودکان و نوجوانان به عنوان نسل سازنده‌ی فردا کشور همواره مورد توجه پارس‌آنلاین بوده است. گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین هم‌اکنون، عضو بنیاد فرهنگ و دانش دانشگاه شریف است و برای بیش از 100 مدرسه‌ای که بیشتر نیازمند توجه و حمایت جامعه هستند و توسط بنیاد یاد شده به سایت کامپیوتری مجهز گشته‌اند، ارتباط رایگان و دایم با اینترنت برقرار کرده است. افزون بر این، پارس‌آنلاین طی سال‌های فعالیت خود سالانه مبادرت به حمایت‌های مالی قابل توجهی از مدارس یاد شده کرده است.

برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی – ترویجی
گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین طی سال‌های فعالیت خود به منظور فرهنگ‌سازی برای استفاده از آخرین فناوری‌های روز جهان در حوزه‌ی ارتباطات دیتا، همایش‌ها و نشست‌های علمی- ترویجی متعددی را به صورت رایگان برای مدیران، کارشناسان و علاقه‌مندان برگزار کرده است که همواره با استقبال چشم‌گیری از سوی آنان مواجه شده است.

حمایت از فعالیت‌های انجمن‌ها و نهادهای خیریه
حمایت از فعالیت‌ها و رخدادهای خاص انجمن‌ها و نهادهای خیریه و مدارسی که بیشتر نیازمند توجه جامعه هستند و ... همواره در دستور کار گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین قرار داشته است. طی سال‌های گذشته، پارس‌آنلاین ضمن ارایه‌ی خدمات رایگان دسترسی به اینترنت به انجمن‌های یاد شده، از رخدادها و فعالیت‌های خاص آنها نیز حمایت کرده است
play
اینجا پارس آنلاین است
اینجا پارس آنلاین است
play
اولین فوتبال صابونی در ایران
اولین فوتبال صابونی در ایران
play
10 دلیل برای انتخاب پارس آنلاین
10 دلیل برای انتخاب پارس آنلاین


مشترک خبرنامه‌ی پارس‌آنلاین شوید


back to top